Paylaş

Ciltte çeşitli sebeplerle oluşacak lekeler için kullanılabilecek değişik etkili kremler bulunuyor. Bu kremleri bir doktor muayenesinden sonra onun önerdiği şekilde kullanmanız gerekiyor. Ciltteki lekenin tipine göre kremlerin etkisi de değişiklik göstereceği için sizin lekelerinizin ne sebeple oluştuğuna ve hangi lekelere dahil olduğunu bilmelisiniz. Krem kullanmadan önce daha doğal yöntemleri denemek isteyenler lekeler için bitkisel maske tarifleri yazımızı da okuyabilir. Maskeler ilgimi çekmiyor direk kremlere geçelim lütfen diyenleri fazla bekletmemek için kremlere geçelim;

Expigment KremExpigment

Daha çok çiller ve güneş lekelerini gidermek için kullanılan bir krem olarak biliniyor. Ciltte soyarak dökme mantığı ile etki ettiği için yanmaya sebep olabildiği söyleniyor. Hassas cildi olanlarda daha çok dökülme yapması söz konusu. Dökülen lekeli cilt hücreleri yerine aşağıdan normal cilt renginde hücrelerin çıkıp lekeleri yok etme şeklinde bir mantığı var. Çiller için kullananlar genellikle çok faydasını gördüklerini belirtmişler. Bu kremi kullanacaklar mutlaka doktor tavsiyesi ile kullanmalılar. İçerdiği maddelerin uzun süreli kullanımlarda ciddi yan etkileri olabiliyor.

Arap Kızı KremiArap Kızı Kremi

Cilt lekeleri ve cilt beyazlatma için kullanılan bir kremdir. Uzun süreli kullananlar ciltlerini pürüzsüzleştirdiğini de söyler. Özellikle güneş lekelerinden şikayet edenler Arap kızı kremini düzenli kullanımda etkili sonuç aldıklarını belirtiyorlar. Yine bu kremde dikkat etmeniz gereken bir olay orijinal almanızın gerektiği aksi taktirde orijinal olmayan ürünler mikrop üremesi yapabiliyor.

Tretin KremTretin

Gün aşırı azar azar ( bir bezelye büyüklüğünde ) kullanıldığında cilt lekeleri için oldukça etkili olabilen bir krem. Bu kremi sürdükten sonra güneşe çıkmamalısınız. Özellikle sivilce lekeleri için olan kullanımında 2-3 ay içinde çok etkili sonuçlar aldığını ifade eden kişiler bulunuyor. Cildi soyma mantığı ile çalışan kremi kullanırken genellikle doktorlar beraberinde kullanmanız için bir nemlendirici krem de vereceklerdir. Cildi aşırı kurutabilen kremin çok fazla yakıcı olduğu söylenemez.

Sinoz Leke KremiSinoz Leke Kremi

Güneş lekelerini diğer kremlerden çok daha kız sürede geçirdiği söylenen leke kremi. Yine kullanım alanlarının arasında akne lekeleri, siyah noktalar, çil izleri, epilasyon ve hamilelik lekeleri de bulunuyor. Kısa kullanımlarda lekelerindeki açılmaları fark edenlerin sayısı oldukça fazla.

Lekelerinizi parçalayarak azaltan bir yöntemle iyileşme sağlıyor. Özellikle hassas ciltler için ekstra etkili olduğu söyleniyor. Farklı cilt tipleri için farklı etkiler gösterebildiği için denemeden bir sonuca varamazsınız. Kullananlar genellikle bu ürünün yanında yine Sinoz’un salatalık özlü temizleme jelini de kullanıyorlar.

Madecassol KremMadecassol

Madecassol daha çok sivilce ve çatlak kremi olarak duyduğunuz bir krem olabilir ama ciltteki iyileştirici ve yenileyici özellikleri sayesinde lekeler için de kullanılabilen bir kremdir. Özellikle hasarlı cilt bölgelerine sürülerek hızlı bir şekilde o bölgeyi onardığı biliniyor. Darbe ve dış etkilerden oluşmuş lekeler için kullanıldığında daha etkili sonuçlar göstermesi muhtemel. Ciltten cilde yan etkileri farklılık gösterebileceği için kullanmadan önce küçük bir bölgede denemekte fayda var.

Bephantene kremBephanten

Özellikle sivilce lekeleri için kullanılır ve cilde güzellik kazandıran bir kremdir. Ayrıca düzenli kullanımda sivilcelerin çıkmasını önlediği de söylenmekte. Cilt lekeleri için kullandığınızda merhem olanı değil krem olanı kullanmanız gerekiyor buna dikkat edin. Merhem olan daha sarı krem olan daha beyaz ve daha yağsız krem formundadır ve daha hoş kokar. Çok uzun süreli kullanmalarda tüylenme yaptığını söyleyenler de olmuş ama cilt tipine göre değişkenlik gösterebilir.

kastamonu guzellik, kastamonu cilt bakım, kastamonu guzellik merkezi,