Ana Sayfa Faydalı Bilgiler Kalçalarınızı Seksi Göstermek İçin 7 Egzersiz Hareketi

Kalçalarınızı Seksi Göstermek İçin 7 Egzersiz Hareketi

1074
0
Paylaş

Bu 7 farklı egzersiz hareketi ile kalça kaslarınızı güçlendirip toparlayarak zayıf kot pantolonlarda daha seksi görüneceksiniz.

1. Glute Köprüsü

Düzgün yapıldığında, bu basit ama etkili egzersiz, kalça kaslarınızı harekete geçirecektir. Mindere uzanın ve dizlerinizi bükün. Sırtınızın düz durduğundan emin olun ve kalçalarınızı kaldırın ve poponuzu sıkın. Birkaç kez tekrarlayın.

2. Yan Bacak Kaldırma

Bacakları yana kaldırma sadece vücut ağırlığınızla evde yapabileceğiniz iyi bir egzersizdir. Görseldeki gibi bacağınızı kaldırın kalçanızla aynı hizada olmasına dikkat edin. Birkaç saniye bu durumda kalın ve diğer bacakla tekrarlayın. Çok fazla ağırlık vermeyin ve sırtınızı düz tutun.

3. Kalça Kaldırma

Hedeflenen ana kaslar abdominal, alt sırt, glute ve trisepslerdir. Sırtınızı zemine bakacak şekilde tutun. Ve görseldeki gibi kalçanızı yere doğru itin ve bu esnada popo kaslarınızı sıkın.

4. Bacak Kaldırma

Bu egzersiz kalçanızı ve alt sırtınızı sıkılaştıracaktır. Bacağını kaldır, arkana bakmamaya dikkat et ve mümkün olduğu kadar uzun süre bekleyin. Bacağı kaldırırken nefes verin ve popo kaslarını sıkın.

5. Direnç Bandı Egzersizi

Yere diz çökün. Direnç bandını bir ayağınıza sarın ve diğer ucunu dizinizin altında tutun. Bacağınızı yükseltirken kalçalarınızdan yüksekte olmasına dikkat edin. Görsel size yardımcı olabilir. Her iki bacağınız için birkaç kez tekrarlayın.

6. Yangın Musluğu Hareketi

Sırtınızı ve boynunuzu düz tutun ve ileriye bakın. Sağ dizinizi 90 derecelik bir açıyla tutun. Dizinizi bükerek, bacağınızı zemine paralel olana kadar bir bacağı yukarı kaldırın. Pelvisini sabit tutun. Sonra bacağınızı başlangıç konumunda alçaltın. Daha iyi anlamak için görseli dikkate alın. Unutmayın, daha iyi bir kalçaya sahip olmak zaman ve özveri gerektirir, ayrıca sağlıklı beslendiğinizden emin olun.

7. Ağırlık Kaldırma

Bu egzersiz türü popoyu şekillendirmenin en etkili yoludur. Kaslarınızın çoğunu aynı anda çalışmaya zorlar. Bir halter ya da başka bir ağırlık alın. Görseldeki gibi kollarınızı düz tutun. Popo kaslarınızı sıkın ve dışarı doğru iti. Sırtınızı düz tutun. Üst bedeniniz yere neredeyse paralel olmalıdır.

Hedefinize ulaşmk içim özveri özveri gerektirdiğini unutmayın ve sağlıklı bir diyet uyguladığınızdan emin olun.