Paylaş

Fazlalıklarından kurtulmak isteyen kişiler diyet ve spor yaparak kilo vermeye çalışmaktadırlar. Kilo verme isteği olan kişilerin hazırladıkları diyet programı kalorisi az olan besinlerden oluşmaktadır. Bazı besinler kalorisi az olduğu için tüketildiğinde kilo yapmamakta, yenilen besinlerin kalori değerleri kısa sürede yakıldığından kilo vermeye elverişli hale getirmektedir.

Yağ yakma özelliği olan bazı tariflerse bu amaçta çaba sarf eden kişilerin beğeniyle tercih ettiği diyet yemek tarifleri arasında bulunmaktadır. Yağ yakan kabak çorbası tüketerek pek çok ünlü de fazlalıklarından kurtulmuştur. Sibel Can gibi ünlülerin diyet listelerinde bulundurduğu yağ yakan kabak çorbasıyla beraber düzenli olarak yürüyüş ve sporlar yapılarak hızlı kilo vermek mümkün olacaktır. Vitamin bakımından da zengin olan kabak, mineralleri de içerisinde bulunduruyor. Lifli olması sayesindeyse acıkmanızı geciktiriyor. Bu sayede de hızlı kilo vermek kolaylaşıyor.
Malzemeler
 
4 tane kabak
2 tane domates
1 demet maydanoz
1 demet nane
1 demet dereotu
Tercih edilen baharatlar
Yağ Yakan Kabak Çorbası Hazırlanısı
 
1) 4 tane olan kabaklar rendelenir,
2) Domates, maydanoz, nane ve dereotu ince olarak kesilir,
3) Hazırlanan malzemeler tencereye alınır ve bir miktar su eklenir,
4) Kaynatılan çorba piştikten sonra mikserden geçirilir,

Yağ yakan kabak çorbasına yağ ve tuz ilave edilmemektedir. Baharat ekleyerek çorbanıza lezzet katabilirsiniz. Gün içerisinde her öğünde tüketebileceğiniz, acıktıkça yiyebileceğiniz kalori miktarıdüşük olan bir çorbadır. Kabak ile hazırlanan diyet çorbasının kilo vermede önemi büyük olmakla beraber kabağın insan vücudunda da büyük etkileri vardır. Kabızlığı gideren ve idrar söktürücü özelliğe sahip olan kabak, mide ile bağırsak rahatsızlığı olanlardaysa mideyi yumuşatmaktadır. Kan şekerini de düşürmektedir.

Diyet çorbasının içeriğinde yağ olmaması sayesinde, tamamen sağlıklı bir besin tüketmiş olacaksınız. Aynı zamanda vücudunuzda yağ depolaması olmayacaktır. Rahatlıkla tüketebileceğiniz kabak çorbası, kilo almadan hızlı kilo vermenizi sağlayacak bir formüldür. İstediğiniz öğünlerde gün içerisinde tüketmenizde hiçbir sakıncası olmayan yağ yakan kabak çorbası başka bir besine ihtiyaç duymanızı engelleyecektir. Doygunluk hissi yaratması sayesindeyse gün içerisinde sık sık acıktığınızı hissetmeden diyetinize devam edebilmenizi sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your name here
Please enter your comment!