Paylaş
Group of men and women dancing zumba fitness choreography in dance school

Afrika’dan tüm dünyaya yayılan bir spor dalı zumba. Bugün pek çok kişinin eğitimini almak için spor dersleri aldığı bir spor dalı. Tüm dünyada adeta bir akım yaratan zumba aslında bir dans. Spor ve dansı bir araya getiren zumba kısa süre içerisinde akıl almaz kalorilerin yakıldığı bir spor dalı. Zumba dansı ile kilo vermek bu yüzden son zamanlarda oldukça moda. Zumba aynı anda tüm vücudu çalıştırabildiğiniz ve bunu keyif alarak eğlenerek yaptığınız bir spor dalı. Zumba dansı ile kilo vermek isteyenler için oldukça önemli olan bir nokta var ki hızlı spor yapamayanlar bu noktada yasaklı olanlar kalp sorunu olanların zumba dansından uzak durmalarında fayda var.

Zumba dansı hızlı Afrika müziği ile Latin ezgilerin bir araya getirildiği, bir hareketi ile salsa dansını andıran bir hareketi ile step yaparmış gibi hareket ettiğiniz bir dans modeli. Bu spor dalı içerisinde yer yer oryantal figürler görmekte oldukça mümkün. Zumba ile kilo vermek mümkün mü? Öncelikle belirtmek gerekir ki zumba dansı ile inanılmaz kilolar verebilirsiniz. Zumba dansı ile kilo vermek için her gün bu spora yarım saat ayırmanız ile mümkün olacaktır. Evet, yarım saat diğer spor dallarından daha çok enerji sarf ettiren ve daha hızlı kalori yaktıran bu spor dalı için daha fazla zaman harcamanıza gerek yok. Ama zumba o kadar zevkli bir spor dalı ki onu daha çok yapmak isteyeceğinize eminiz.

Artık spor salonlarının belli salonları sadece bu dans için ayrılmış durumda. Zumba dansı yapmak için bir araya gelmiş kişiler, bir spor hocası eşliğinde aynı koreografi eşliğinde dans etmeye çalışıyorlar. Son ses çok hızlı bir müzik eşliğinde bütün vücut kaslarınızı çalıştırmak istiyorsanız zumba dansı tam sizin aradığınız bir spor dalı. Sporun dans ile buluşmasına bende eşlik edeceğin diyorsanız, zumba dansına bir an önce başlamanızda fayda var. Bu arada spor yapmaktan hoşlanmayanlar içinde dans şeklinde ki bu spor dalı onların eğlenerek spor yapmasını sağlayacaktır.

kastamonu zumba dansı – kastamonu’da zumba dersi – kastamonu zumba dans dersleri